Всесвітній день донора крові

Дата: 14.06.2023 08:57

Кожного року  14 червня відзначається Всесвітній день  донора крові. У 2004 році пройшов перший День донора, а через рік свято було затверджено на 58-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві.

Тема цьогорічної кампанії - “Здавайте кров, здавайте плазму, даруйте людям життя і робіть це частіше”.

Цього дня  привертається  увага українців до необхідності  регулярного добровільного та безоплатного донорства крові та її компонентів, адже завжди донорство  рятує мільйони життів. Оскільки потреба  в донорській крові в умовах сьогодення виникає як у цивільного населення, так і у наших  Захисників та Захисниць. Донор, здаючи кров, робить свій безцінний внесок  у добру справу, надає шанс на життя.

Пам'ятаймо, що лише півлітра донорської крові може врятувати життя трьох пацієнтів! Можливо, саме Ваша кров  подарує життя людині, яка зазнала лиха!

Шановні донори, висловлюю вам щирі слова подяки за вашу небайдужість,  свідому позицію  та покликання. Ви сьогодні справжні дарувальники життя, оскільки саме слово «донор» латиною означає «дарувати». Ви даруєте надію, бо життя людини – найвище благо на землі, а порятунок його – найвища честь для тих, хто долучається до цього. Будьте завжди здорові та горді з того, що подарували життя не одній людині.