Користь донорства крові для здоров'я

Дата: 20.06.2023 08:16

Окрім того, що здавши кров один раз, ви можете врятувати три життя, ви ще й отримуєте користь для власного здоров’я. Адже, навіть одна донація стимулює роботу серця, печінки та селезінки. Регулярне донорство знижує ризик розвитку тромбозів та онкологічних захворювань.

Системні донори загалом менше хворіють і довше живуть, що може бути пов’язано як з користю від самих донацій, так і з тим, що такі люди здебільшого ведуть здоровий спосіб життя.

Донорську кров перевіряють на ВІЛ, сифіліс і гепатити, а перед її здачею у людини перевіряють рівень гемоглобіну та деякі інші показники крові. Тож донорство — гарний спосіб до певної міри контролювати стан свого здоров’я.

Так званий ефект warm glow, коли людина відчуває радість від зробленої доброї справи — теж про здоров’я, зокрема ментальне. Більше інформації — на сайті ДонорUA. Реєструйтеся, дізнавайтеся нове, плануйте донації в особистому кабінеті та долучайтеся до донорського руху, рятуючи життя.