Електронний кабінет особи з інвалідністю

Дата: 31.10.2023 08:29

Електронний кабінет особи з інвалідністю – сервіс, який дає можливість безпечно подавати документи онлайн, щоб безоплатно отримати допоміжні засоби реабілітації. Дані про особу з інвалідністю або особу без інвалідності, яка потребує забезпечення допоміжними засобами реабілітації, з електронного кабінету вносяться до спеціальної бази, яка називається Централізований банк даних з проблем інвалідності (коротко – ЦБІ).

Для користування електронним кабінетом (якщо ви раніше не були зареєстровані в ЦБІ) необхідно пройти 2 етапи реєстрації:
- первинну (якщо не були зареєстровані в ЦБІ);
- вторинну (щоб повноцінно користуватися функціоналом кабінету).

Для первинної реєстрації в ЦБІ необхідно подати відповідну заяву через електронний кабінет. Це можна зробити, заповнивши спеціальну форму та підписавши її кваліфікованим електронним підписом (КЕП).інструкція, як це зробити - за посиланням.

Громадяни, які вже зареєструвались в ЦБІ, можуть через електронний кабінет особи з інвалідністю:
- подати заяву про потребу в забезпеченні допоміжними засобами реабілітації: протезами, ортопедичним взуттям, кріслами колісними, милицями тощо (з використанням КЕП);
- подати до обраного підприємства заявку про його вибір та необхідність забезпечення ДЗР (з використанням КЕП);
- отримати електронні повідомлення про результат розгляду заяв.

Якщо ви вже зареєстровані в ЦБІ, необхідно також пройти вторинну реєстрацію для отримання доступу до функціонала електронного кабінету.

Це можна зробити за допомогою КЕП. Якщо немає КЕП, необхідно звернутися до управління соціального захисту та отримати код авторизації у паперовому вигляді, щоб самостійно завершити повний цикл реєстрації.

Повний доступ до інформації та електронних послуг порталу можливий після авторизації (входу). На портал можна зайти за логіном/паролем або за КЕП.

Інструкція, як здійснити вхід в електронний кабінет на портал ЦБІ - за посиланням.

Як користуватися електронним кабінетом особи з інвалідністю - алгоритм дій.

Також в електронному кабінеті можна заповнити та подати заяву про забезпечення допоміжними засобами реабілітації.

Інформаційне джерело: Міністерство соціальної політики України