Миропільська громада
Романівський район, Житомирська область

Вшанування пам’яті Героїв Крут

Вшанування пам’яті Героїв Крут 

Цьогоріч  минає сто років однієї з найтрагічніших подій в історії нашої країни відомої як бій під Крутами. Бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

  29 січня у навчальних закладах було проведено тематичні лінійки про перебіг військових подій 100-річної давнини, розклад сил, опис бою. Були названі відомі на сьогодні прізвища загиблих юнаків. Вчителями історії КУ ОНЗ «Миропільська гімназія»  для учнів 9-11 класів проведено науково-практичну конференцію «Пам’ять про Крути». Учасники вели активну дискусію про трагічні події в історії українського народу, читали прозові та віршовані твори.

В селищній бібліотеці було організовано спільний захід з учнями КУ Миропільської ЗОШ І-ІІІ ст. по  вшанування  Героїв Крут, що супроводжувався переглядом відеофільмів та відеороликів про ці трагічні події.  Присутніх пройняв той факт, як, йдучи на розстріл, юні патріоти співали «Ще не вмерла Україна…».  Перегляд відео «Недооцінений урок історії Героїв Крут» дав змогу провести паралелі між боєм під Крутами і сьогоднішніми подіями в Україні, коли і зараз відстоюється право на єдину незалежну рідну країну - Україну.« повернутися до списку новин